905 -järjestelmäohjain
Hyödynnä Helvarin Imagine-ratkaisun markkinoiden johtavia ominaisuuksia yhden DALI-väylän reitittimen avulla. Mahdollistaa DALI-2-valaistuksen kuormalaitteiden (esim. LED-driverit) ja Helvar DigiDim -laitteiden ohjauksen. Ei tue DALI-2 ohjainlaitteita.
- Yhdistettävissä Helvar Insights -palveluun kohteen lisäoptimointia varten
- Integroituu BMS-järjestelmiin ja avoimiin protokolliin Ethernetin kautta.
- Tehokasta ja luotettavaa skaalautuvuutta
- DALI-turvavalaistuksen tuki
| Valaistuksenohjausratkaisu | Imagine |
|---|---|
| Valaistuksen ohjausprotokolla | DALI |
| Laitteen asennustapa | DIN-kisko |
Liitännät
| DALI-virtalähde (mA) | 250 |
|---|---|
| DALI-aliväylät | 1 |
| Ethernet I/O –tiedonsiirto | ✓ |
| DALI-osoitteiden määrä | 64 |
Tekninen
| Mitat | 160 mm × 100 mm × 58 mm |
|---|---|
| Syöttöjännite | 85 VAC – 264 VAC (absolute) 45 Hz – 65 Hz |
| Ohjauspiirin suojaus | Max 10 A Type C MCB |
| Tilauskoodi | Kuvaus | Sähkönumero |
|---|---|---|
| 905 | Imagine Router - One DALI Subnet | 2602098 |
You May Also Like
Helvarin monipuolinen DALI-2-multimaster-järjestelmäohjain, joka avaa valtavan skaalautuvuuden projekteihisi kahden DALI-2-väylän avulla. Saavutat joustavuutta mihin tahansa ratkaisuun, sillä ohjaimeen voidaan yhdistää laaja kirjo tuotteita: kattavan DALI-2-ohjauslaitevalikoimamme, yhteensopivat kolmannen osapuolen DALI-2-ohjauslaitteet sekä vakiintuneet DigiDim-ohjaus- ja kuormalaitteemme.
- Yhdistettävissä Helvar Insights -palveluun kohteen lisäoptimointia varten
- Integroituu BMS-järjestelmiin ja avoimiin protokolliin.
- Skaalautuva kaikenkokoisille projekteille
- DALI-turvavalaistuksen tuki
Sovellusohjain sisäänrakennetulla DMX IN/OUT -liitännällä ja kahdella DALI-väylällä Helvar DIGIDIM -laitteiden ja DALI-2-valaistuksen kuormalaitteiden (esim. LED-driverit) ohjaukseen. DALI-2-ohjainlaitteita ei tueta.
- Yhdistettävissä Helvar Insights -palveluun kohteen lisäoptimointia varten
- Tehokasta ja luotettavaa skaalautuvuutta
- DALI-turvavalaistuksen tuki
Helvarin DALI-2 multimaster- sovellusohjain, joka avaa valtavan skaalautuvuuden projekteihisi neljän DALI-2 -väylän avulla. Saavutat joustavuutta mihin tahansa ratkaisuun yhdistämällä laajan tuotevalikoiman, mukaan lukien laajan DALI-2 -ohjauslaitevalikoimamme, yhteensopivat kolmannen osapuolen DALI-2 -ohjauslaitteet sekä vakiintuneen DigiDim-ohjaus- ja kuormalaitevalikoimamme.
- Yhdistettävissä Helvar Insights -palveluun kohteen lisäoptimointia varten
- Integroituu BMS-järjestelmiin ja avoimiin protokolliin.
- Skaalautuva kaikenkokoisille projekteille
- DALI-turvavalaistuksen tuki


