920 -järjestelmäohjain
Sovellusohjain sisäänrakennetulla DMX IN/OUT -liitännällä ja kahdella DALI-väylällä Helvar DIGIDIM -laitteiden ja DALI-2-valaistuksen kuormalaitteiden (esim. LED-driverit) ohjaukseen. DALI-2-ohjainlaitteita ei tueta.
- Yhdistettävissä Helvar Insights -palveluun kohteen lisäoptimointia varten
- Tehokasta ja luotettavaa skaalautuvuutta
- DALI-turvavalaistuksen tuki
| Valaistuksenohjausratkaisu | Imagine |
|---|---|
| Valaistuksen ohjausprotokolla | DALI |
| Laitteen asennustapa | DIN-kisko |
Liitännät
| DALI-virtalähde (mA) | 250 |
|---|---|
| DALI-aliväylät | 2 |
| DMX-osoitteet | 512 |
| Ethernet I/O –tiedonsiirto | ✓ |
| S-DIM | ✓ |
Tekninen
| Mitat | 160 mm × 100 mm × 58 mm |
|---|---|
| Syöttöjännite | 85 VAC – 264 VAC (absolute) 45 Hz – 65 Hz |
| Ohjauspiirin suojaus | Max 10 A Type C MCB |
| Tilauskoodi | Kuvaus | Sähkönumero |
|---|---|---|
| 920 | Imagine Router With SDIM and DMX | 2602080 |
You May Also Like
Monipuolinen sovellusohjain kahdella DALI-2-väylällä, joka tarjoaa projekteillesi valtavan skaalautuvuuden. Saavuta joustavuutta mihin tahansa käyttökohteeseen yhdistämällä ohjain laajaan tuotevalikoimaan, johon kuuluu kattava DALI-2-ohjauslaitteistomme, yhteensopivat kolmannen osapuolen DALI-2-ohjauslaitteet sekä vakiintunut DIGIDIM-ohjaus- ja kuormalaitevalikoimamme.
- Yhdistettävissä Helvar Insights -palveluun kohteen lisäoptimointia varten
- Integroituu BMS-järjestelmiin ja avoimiin protokolliin.
- Skaalautuva kaikenkokoisille projekteille
- DALI-turvavalaistuksen tuki
Helvarin DALI-2-sovellusohjain, joka avaa valtavan skaalautuvuuden projekteihisi neljän DALI-2-väylän avulla. Saavutat joustavuutta mihin tahansa käyttökohteeseen yhdistämällä ohjain laajaan tuotevalikoimaan, johon kuuluu kattava DALI-2-ohjauslaitteistomme, yhteensopivat kolmannen osapuolen DALI-2-ohjauslaitteet sekä vakiintunut DIGIDIM-ohjaus- ja kuormalaitevalikoimamme.
- Yhdistettävissä Helvar Insights -palveluun kohteen lisäoptimointia varten
- Integroituu BMS-järjestelmiin ja avoimiin protokolliin.
- Skaalautuva kaikenkokoisille projekteille
- DALI-turvavalaistuksen tuki
Sovellusohjain kahdella väylällä Helvar DIGIDIM -laitteiden ja DALI-2-valaistuksen kuormalaitteiden (esim. LED-driverit) ohjaukseen. DALI-2-ohjainlaitteita ei tueta.
- Yhdistettävissä Helvar Insights -palveluun kohteen lisäoptimointia varten
- Tehokasta ja luotettavaa skaalautuvuutta
- DALI-turvavalaistuksen tuki


