910 Styrenhet
Styrenhet med två nätverk för styrning av Helvar DIGIDIM-enheter och DALI-2-drivdon (t.ex. LED-drivers). DALI-2-styrenheter stöds inte.
- Ansluter till Helvar Insights för ytterligare optimering av anläggningen
- Effektiv och tillförlitlig skalbarhet
- Stöd för DALI-nödtest
| Lösning för belysningstyrsystem | Imagine |
|---|---|
| Protokoll för styrning av belysning | DALI |
| Monteringsmetod | DIN-skena |
Anslutningar
| DALI-strömförsörjning (mA) | 250 |
|---|---|
| DALI slingor | 2 |
| Ethernet I/O-kommunikation | ✓ |
| Antal DALI-adresser | 128 |
Tekniska
| Dimensioner | 160 mm × 100 mm × 58 mm |
|---|---|
| Strömförsörjning nominellt värde | 85 VAC – 264 VAC (absolute) 45 Hz – 65 Hz |
| Styrkretsskydd | Max 10 A Typ C MCB |
| Beställningskod | Beskrivning | E-nummer |
|---|---|---|
| 910 | Imagine Router | 4513895 |
You May Also Like
Styrenhet med ett nätverk för styrning av Helvar DIGIDIM-enheter och DALI-2-drivdon (t.ex. LED-drivers). DALI-2-styrenheter stöds inte.
- Ansluter till Helvar Insights för ytterligare optimering av anläggningen
- Effektiv och tillförlitlig skalbarhet
- Stöd för DALI-nödtest
Styrenhet med inbyggd DMX IN/OUT och två nätverk för styrning av Helvar DIGIDIM-enheter och DALI-2-drivdon (t.ex. LED-drivers). DALI-2-styrenheter stöds inte.
- Ansluter till Helvar Insights för ytterligare optimering av anläggningen
- Effektiv och tillförlitlig skalbarhet
- Stöd för DALI-nödtest
Helvars mångsidiga multimasterkontroll för DALI-2 som möjliggör enorm skalbarhet för dina projekt med två DALI-2-slingor. Du uppnår flexibilitet för alla typer av applikationer, eftersom kontrollen kan anslutas till ett brett spektrum av produkter: vårt omfattande utbud av DALI-2-styrdon, kompatibla DALI-2-styrdon från tredjepartsleverantörer samt våra etablerade styr- och lastdon från DigiDim.
- Ansluter till Helvar Insights för ytterligare optimering av anläggningen
- Integreras med BMS-system och öppna protokoll
- Oöverträffad skalbarhet för projekt av alla storlekar
- Stöd för DALI-nödtest


